סוגי הייעוץ

למידע נוסף

captcha
Research

תחקיר והפקת לקחים הוא מנגנון למידה המהווה מרכיב בתפיסת תרבות ארגון לומד.

בבסיס מודל העבודה נטמעה של תרבות למידה בארגון אשר תאפשר ותעודד תהליכי למידה באופן שיטתי.

הנחת העבודה בתרבות הלמידה היא שלמידה היא תנאי הכרחי לצמיחה והתפתחות ברמת הפרט, הצוות וכלל הארגון. מרכיבי התרבות כוללים ערכים של שקיפות, פתיחות, אמינות וכבוד הדדי.

התחקיר הוא הסדר מובנה וממוסד המאפשר לארגון ו/או מרכיביו מרמת הפרט, הצוות והארגון לאסוף ולנתח נתונים ומידע, להפיק לקחים, לשמור, להפיץ ולהשתמש באופן שיטתי בלקחים כידע רלוונטי לשיפור ביצועי הארגון וחבריו.

התחקיר מכוון רובו ככולו לניתוח תהליכים ושיפורם על מנת להבטיח שגורמי ההצלחה יחזרו על עצמם ולא ייעלמו עקב היותם מקריים, מעורפלים או לא מודגשים ועל מנת לוודא שטעויות לא יחזרו על עצמם באירועים דומים בעתיד.

בשונה מאד מחקירה, התחקיר אינו מחפש אשמים אלא, ממוקד בחיפוש האמת ובשיפור תהליכים המובילים לשיפור ביצועים. לכן, התחקיר אינו עוסק בפרט ספציפי אלא אך ורק בניתוח תהליכים ושיפורם.

מודל התחקיר והפקת לקחים מבוסס בבסיסו על המודל חיל האוויר הישראלי אך עבר פיתוחים והתאמות לצורכי השוק האזרחי תוך שימוש במתודולוגיות תומכות ומתקדמות המאפשרות לנתח תהליכים באופן יסודי, להגיע לגורמי השורש ולהפיק לקחים אפקטיביים ויישומיים.

המתודולוגיה המוצעת כוללת תהליך הטמעה של תרבות ארגון לומד, הטמעת מתודולוגיית התחקיר והפקת לקחים שפיתחתי, יישומים במקומות העבודה ותכנית יישום לקחים.

מאמרים אחרונים

הטמעה שיטתית של תרבות למידה בארגון וקיום שגרות של תחקיר והפקת לקחים (Lesson learned) היא אתגר משמעותי לכל ארגון. חוויתי וגם ראיתי ארגונים שהשקיעו מאמצים רבים בלימוד המתודולוגיה של תחקיר והפקת לקחים, בפיתוח מערכות ניהול ידע שתומכות בתיעוד תהליכי התחקי...
 יישום הלקחים באופן שיטתי ומניב תוצאות, הוא תנאי הכרחי להצלחת הטמעת תרבות ארגון לומד ואתגר קשה לפיצוח, איתו מתמודדות חברות המעוניינות להטמיע תפיסה ארגונית ותרבותית של למידה מתמדת. גם ארגונים שהטמיעו לאורך שנים תרבות ארגון לומד ומבצעים באופן שיגר...
החוליה החסרהאנשים, צוותים, חברות וארגונים מחפשים דרכים לשיפור יכולות וביצועים.בשנות ה – 90 היינו עדים למגמה הולכת וגוברת בשאיפתם של ארגונים להיות ארגונים לומדים.השקעות רבות בפיתוח מערכות מידע ותהליכי ניהול ידע, מודעות רבה יותר לחשיבות של תרבות של למי...

אודותינו

שמוליק רביד בע"מ היא חברה לייעוץ אסטרטגי, ארגוני ואישי המשלבת את שלוש מעגלי הייעוץ במטרה לאפשר מתן פתרון מלא בראיה מערכתית ללקוח. אנו רואים בשלוב התחומים מכפיל כוח ייעוצי, המאפשר לחברה לבנות תפיסה אסטרטגית מנצחת להתאים תשתיות ארגוניות התומכות באופן האפקטיבי ביותר במימוש האסטרטגיה תוך ליווי אישי למנהלים בהובלת השינוי והשגת התוצאות העסקיות.

החברה מתבססת על ניסיון רב שנים בארגונים שונים ומגוונים. ארגונים ציבוריים ופרטיים, גדולים וקטנים, חברות הייטק, פרמה, בנקים, הנדסה, קבלנות, צבא, תעשיה, משרדי עו"ד ועמותות. ארגונים מקומיים ובינלאומיים.

הרשמו לניוזלטר

אין לך חשבון עדיין? הרשמו עכשיו!

כניסה לחשבון